Запчасти для строительной, дорожной и сельхозтехники от производителя, Высевающие диски для сеялок Monosem
Реклама на портале
Семена подсолнечника
Реклама на портале
зерновозы, зерновозы маз, зерновозы ford
Рубрики

ФОП Стукало Р.А.

СВЯЗАТЬСЯ С ПРЕДПРИЯТИЕМ

Адрес:

Украина, 73487, Херсонская обл., г. Херсон, ул. Беляева, 1

Телефон:

+380 показать телефон , ,

Рекомендації по застосуванню добрив для вирощування томатів

Жур. Овощеводство, №11, листопад 2010

Ще за появи перших паростків, рослини томатів націлені на реалізацію свого генетичного потенціалу. Однак за період вегетації вони піддаються різного роду стресам – температурному, водному, пестицидному, викликаного дефіцитом елементів мінерального живлення тощо. Вийти з такого становища допоможуть унікальні добрива з антистресовим та направленим ріст регулюючим ефектами від компанії «Нутрітех Україна».

Передмова

Щоб ліпше зрозуміти, які процеси проходять в рослинах томатів у період органогенезу наводимо коротке їх пояснення у редакції В.А. Кравченко (табл.1)

Tab 1_1 

Отже, починаючи з третього етапу органогенезу та закінчуючи восьмим, коли формуються насіннєві бруньки, зав’язь, пилкові зерна та бутони, потрібно рослини томатів забезпечити оптимальними чинниками життєдіяльності – температурою, світлом, водою, теплом, повітрям та мінеральним живленням. Оскільки будь-яке відхилення від оптимуму позначається на їх кінцевій врожайності.

Добрива, які дозволяють отримати якісну розсаду томатів. Відомо, що за розсадного способу вирощування томатів формується добре розвинута коренева система. вегетативні органи, закладаються квіткові китиці, що забезпечує отримання ранньої врожайності томатів. Проте, інколи за високих температур повітря та низької освітленості, розсада томатів може витягуватись. За такого погіршується приживання розсади томатів, вона дуже легко піддається сонячним опікам та стає непридатною для механізованої посадки.

«РАЙКАТ СТАРТ»ретардант (уповільнювач росту) розсади томатів, поліпшувач її приживання у відкритому ґрунті. Добриво спеціально розроблене іспанської компанії «Атлантика Агрікола» для укорінення томатів (Табл.2). Ріст-регулюючі складові добрива - Ауксини та Цитокініни та підвищений вміст сполук фосфору активізують ріст і розвиток кореневої системи томатів, забезпечують закладання китиць та виступають, як ретардант (уповільнювач) росту розсади у висоту, зменшуючи її витягування. Полісахариди та амінокислоти у складі добрива активізують вуглеводний обмін розсади томатів та виступають, як антистресанти.

За касетного способу вирощування розсади томатів рекомендується одноразове промочування касети у 0,2% розчині (0,2л/100 літрів води) «Райката Старт» шляхом її занурення. За появи сходів, економічно доцільно підживлювати розсаду позакоренево 0,2% розчином «Райката Старт», починаючи зі сім’ядольних листочків. Таке підживлення призупиняє надмірний вегетативний ріст розсади томатів та дозволяє уникнути її витягування. Позакореневі підживлення «Райкатом Старт» рекомендується проводити кожні 5-7 днів після першого підживлення. Такі підживлення збільшують площу листкової поверхні розсади томатів, що сприяє активізації фотосинтезу, а габітус розсади набуває привабливого крислатого стандартного вигляду (Рис. 1).

«Райкат Старт» рекомендується також застосовувати і за кореневого підживлення, проте за рекомендаціями іспанських спеціалістів його норма на розсаді томатів не повинна перевищувати 1л/га. Після пересадки розсади томатів у відкритий ґрунт «Райкат Старт» рекомендується застосовувати через 5-6 днів через систему краплинного поливу в дозі 1л/га. Таке підживлення забезпечує активне ділення клітин рослин томатів та активізує ріст і розвиток кореневої системи. Норма застосування «Райката Старт» на томатах у відкритому ґрунті становить не більше 2л/га.

«РАЙКАТ РІСТ» забезпечує активний ріст пасинків томатів. Майже відразу після приживання розсади томатів у відкритому ґрунті виникає потреба забезпечити їх активний вегетативний ріст і розвиток, сформувати більшу кількість пасинків, квіткових китиць та більшу площу листкову поверхню, яка забезпечить високу чисту продуктивність фотосинтезу та й врожайність в цілому. Саме «Райкат Ріст» забезпечує активний вегетативний ріст та розвиток томатів (Табл. 2).

Спеціальна композиція елементів мінерального живлення «Райката Ріст» з перевагою в азоті та з вмістом цитокінінів стимулюють активний вегетативний ріст та розвиток томатів. Екстракт морських водоростей добрива та вітаміни підвищують стійкість томатів до хвороб. Вільні амінокислоти виконують роль антистресантів, дозволяючи томатам легше переносити спеку, пестицидний, водний стреси тощо.

«Райката Ріст» рекомендується застосовувати через 15-20 діб після приживання розсади томатів. За позакореневого підживлення «Райкат Ріст» застосовується у 0,15-0,25% концентрації (0,15-0,25л/100 л води). За краплинного поливу «Райкат Ріст» - у дозі 3-4 л/га щотижня.

«АМІНОКАТ 30» знімає стреси на томатах. Після посадки розсади томатів у відкритий ґрунт, рослини піддаються різного роду стресам, які викликані різким перепадом денних та нічних температур, низькими або високими температурами, повітряною та ґрунтовою посухою, пестицидним обробітком, водним дефіцитом, затопленням, механічним пошкодженням (градобій, сильний вітер тощо). Встановлено, що за стресів томати витрачають свою енергію на подолання стресів, зупиняючись в рості й розвитку. З метою термінового подолання стресів рекомендується застосовувати добриво «Амінокат 30%». Добриво містить у своєму складі амінокислоти альфа ряду (їх ще називають вільні амінокислоти) (Табл.2) рослинного походження, які дуже швидко (не більше 1 доби) надходять у клітини томатів та забезпечують продукування білків.

Рекомендується проводити позакореневі підживлення «Амінокатом 30%» відразу після висадки розсади томатів у ґрунт. Концентрація робочого розчину« Аміноката 30%» повинна становити 0,2-0,3% (0,2-0,3 л/100 літрів води). Позакореневі підживлення томатів «Амінокатом 30%» проводяться упродовж усього періоду вегетації за умови прояву будь-яких стресів. В окремих випадках, за потреби, можливе і кореневе підживлення томатів «Амінокатом 30%» у 0,003-0,03%концентрації.

Щодо усунення дефіциту мікроелементів на томатах заздалегідь. Особливістю фізіології мінерального живлення томатів є їх висока чутливість до дефіциту кальцію та бору. Оскільки їх дефіцит знижує врожайність, товарність томатів, погіршує їх якість, водночас викликаючи низку небезпечних фізіологічних хвороб. За дефіциту сполук бору, квітки не запліднюються та відпадають, а за дефіциту кальцію проявляється «верхівкова гниль плодів». Рекомендується заздалегідь проводити позакореневі підживлення бором та кальцієм, оскільки за явного прояву симптомів їх дефіциту, вилікувати рослини томатів уже не можливо. Добриво «МІКРОКАТ Ca+B» дозволяє усунути дефіцит бору та кальцію, проводячи позакореневі підживлення томатів. Його склад та фізичні властивості є унікальними для позакореневого підживлення, оскільки кальцій та бор містяться в оптимальному співвідношенні, вільні амінокислоти забезпечують швидке проникнення цих елементів через кутикулу та епідерміс у клітини томатів. Органічні кислоти та полісахариди сприяють повному засвоєнню кальцію та сполук бору томатами, що дозволяє уникати опаданню квіток та прояву «верхівкової гнилі плодів» (Табл. 2)

Сполуки бору добрива поліпшують транспорт та засвоєння кальцію рослинами томатів та забезпечують транспорт цукрів із листків у плоди. Позакореневі підживлення «Мікрокатом Са+В» слід проводити, коли рослини томатів досягають висоти 12 – 15 см за 0,25 - 0,5% (0,25 - 0,5 л/100 літрів води) концентрації робочого розчину. Оскільки томати мають подовжений період вегетації та й плодоношення, позакореневі підживлення «Мікрокатом Ca+B» потрібно проводити не менше 2-4 разів з інтервалом 7-10 днів.

Традиційне комплексне водорозчинне добриво «НУТРІВАНТ ПЛЮС™ пасльоновий» забезпечує високу продуктивність томатів.

Позакореневе добриво «Нутрівант Плюс™ пасльоновий» за своїм хімічним складом повністю відповідає фізіологічним особливостям томатів, перців та баклажанів (Табл. 2)

Прилипач «Фертивант», який міститься в добриві дозволяє рівномірно ощадливим шаром покривати вегетативну поверхню рослин томатів, не змивається росою, опадами та забезпечує пролонговане (протягом 15-20 діб) надходження мінеральної поживи добрива до клітин.

«Нутрівант Плюс™ пасльоновий» рекомендується застосовувати у критичні фази росту та розвитку томатів, починаючи з фази 4-6 листків (V етап органогенезу), у фазі бутонізації (VIII етап органогенезу) та, закінчуючи фазою наливу плодів (Χ етап органогенезу). «Нутрівант Плюс™ пасльоновий» застосовується в 1% концентрації (1 кг/100 літрів води).

Багаторічний досвід застосування «Нутріванта Плюс™ пасльоновий» підтверджує його високу ефективність за позакореневого підживлення. Добриво дозволяє коригувати мінеральне живлення томатів та забезпечувати інтенсивне плодоутворення, підвищувати на 10-12% урожайність плодів, поліпшити їх товарність, харчові цінності: поліпшити накопичення сухої речовини, цукрів, аскорбінової кислоти (вітаміну С), знизити кислотність та надмірний вміст нітратів. Застосування «Нутрівант Плюс™ пасльоновий» на томатах на переробку в компанії «Інагро» в Херсонській області (2010) на площі понад 1000,0 га засвідчили його високу ефективність.

«РАЙКАТ ФІНАЛ» та «ФЛОРОНЕ» поліпшують якість плодів томатів та прискорюють їх дозрівання. Відомо, що дозрівання плодів томатів це складний фізіологічний процес, однак встановлено, що забезпечується він за рахунок активного відтоку асимілянтів (цукрів) із листків та стебел в плоди. Саме підвищений вміст калію та спеціально підібраний хімічний склад, які містяться в «Райкаті Фінал» (Табл. 2) сприяють синтезу цукрів, їх відтоку до плодів, поліпшуючи при цьому дозрівання. Полісахариди добрива теж сприяють накопиченню вуглеводів у плодах та їх транспортування із листків до плодів. Комплекс вітамінів «Райкату Фінал» покращує дозрівання плодів, їх харчову цінність та забезпечує високу екологічність. Застосування «Райката Фінал» на томатах прискорює також дозрівання плодів томатів, поліпшує їх лежкість за тривалого зберігання.

Позакореневі підживлення «Райкатом Фінал» проводяться 2-3 рази, починаючи з дозрівання 2-ї китиці, закінчуючи повним дозрівання плодів, проте підживлення проводиться пізніше 7 днів до збирання врожаю. Рекомендується проводити позакореневих підживлень з інтервалом 7-10 днів. Концентрація робочого розчину «Райката Фінал» повинна становити 0,25-0,3% (0,25-0,3 л/100 літрів води). За краплинного поливу «Райкат Фінал» застосовується в дозі 4-5 л/га за 15 днів до збору врожаю.

Добриво-біостимулятор «Флороне» дозволяє отримати раніше на 7-12 днів врожайність томатів. Його склад поєднує в собі композицію елементів мінерального живлення, спеціальний комплекс біостимулюючих речовин та амінокислот направленої дії (Табл. 2).

Фізіологічний вплив «Флороне» на томатах проходить за схемою: призупинення вегетативного росту → стимуляція поділу клітин генеративних органів → ініціалізація одночасного і дружнього цвітіння → прискорення дозрівання товарного врожаю. Водночас «Флороне» проявляє себе, як: ретардант ростових процесів, а саме затримує вегетативний ріст, скорочує довжину міжвузлів та дозволяє закластися більшій кількості квіток в китиці, відповідно й плодів та поліпшити їх якість (Рис.2).

Ris_2 

«Флороне» рекомендується застосовувати позакоренево через 15-20 днів після висадки розсади томатів у відкритий ґрунт на початку їх активного вегетативного росту. Підживлення проводяться через кожні 7-15 днів, проте не менше двох за вегетаційний період. Концентрація робочого розчину «Флороне» за позакореневого підживлення повинна становити 0,05-0,1% (50-100 мл/100 літрів води). За краплинного поливу «Флороне» застосовується у дозі 2 л/га. Його потрібно застосовувати наприкінці поливу, залишаючи лише короткий термін для промивання системи водою. Обов’язково при застосуванні «Флороне», на томатах потрібно підвищувати дози фосфорних та борних добрив, що досягається застосуванням «Райката Старт» і «Мікроката Ca+B». При застосуванні «Флороне» не рекомендується проводити підживлення азотними добривами.

«КЕЛІК калій» підвищує товарність плодів томатів та вміст сухих речовин. Фізіологія мінерального живлення томатів засвідчує, що вони є типовим «калієфілами», тобто, потребують достатнього забезпечення калієм протягом усього періоду вегетації. Однак у томатів найбільш вираженими критичними фазами щодо калію є початок зав’язування плодів і закінчується його інтенсивне споживання, аж в кінці вегетації. Встановлено, що калій забезпечує: жаростійкість рослин томатів, збільшення розміру плодів та підвищення вміст цукрів. За достатнього калійного живлення плоди томатів набувають привабливого кольору, смаку та подовжується їх лежкість.

«Келік Калій» – рідке хелатне калійне добриво, яке містить 50% калію (К2О). Сировиною для його виробництва є карбонат калію (K2CO3).

«Келік калій» застосовується, як коректор дефіциту калію на томатах. На відміну від нітратних або сульфатних форм калійних добрив, «Келік Калію» проявляє пролонговану дію, не викликаючи надмірного накопичення нітратів у плодах та знижуючи прояв небезпечних грибкових хвороб. Він повністю (на 90%) засвоюється рослинами томатів.

За позакореневого підживлення концентрація робочого розчину «Келіка Калію» повинна становити 0,25-0,5% (0,25-0,5 л/100 літрів води). Добриво рекомендується застосовувати на початку зав’язування плодів до кінця вегетації. При застосуванні «Келіка Калію» в системах краплинного поливу, його рекомендована доза становить – 3-4 л/га. Келік калій застосовується 3-4 рази за період вегетації з інтервалом 12-15 днів. Застосування «Келіка Калію» в дозі 1л/га на томатах в Херсонській області (2010) засвідчило підвищення вмісту сухих речовин (показник Brix) на 0,46 одиниць (рис. 3).

Сьогодні компанія «Нутрітех Україна» має широку продуктову лінійкою унікальних добрив з направленою фізіологічною дією. Наші фахівці здатні розробити програми мінерального живлення томатів як для овочевого ринку свіжих томатів, так і на переробку (табл. 3). Tab 3_1

26.05.2014г.
2009-2018 © АгроВектор. All Rights Reserved
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ

Продавец Наименование Кол-во Цена  
ОЧИСТИТЬ КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ (0)
ОФОРМЛЕНИЕ ЗАКАЗА
ВЕРНУТЬСЯ В КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОТПРАВИТЬ ЗАКАЗ