PALCHE

СВЯЗАТЬСЯ С ПРЕДПРИЯТИЕМ

Адрес:

Украина, Волынская обл., Луцкий р-н, с. Подгайцы, ул.Довженко 12

Телефон:

+380 показать телефоны , ,

Що робити, щоб ваш твердопаливний котел служив вам довго та з користю?

ТТК_1Сьогодні для українців придбати в свою оселю твердопаливний котел – це означає зробити вірний крок до економії сімейного бюджету та збереження тепла  взимку. Проте, купивши його, господарям варто не забувати про елементарні правила його експлуатації, які допоможуть зробити користування опалювальною технікою довгим та ефективним. Що для цього варто робити, а що не бажано, розповіла фахівець з енергоефективності та директор національного виробника твердопаливних котлів  компанії «Palche» Оксана БУГАЙЧУК.

Колись люди не могли обійтися без печей, які служили їм і для приготування їжі, і для обігріву приміщення, і в якості тепленького містечка, де можна подрімати. Такі печі давно залишилися у минулому. Їх замінили функціональні та компактні котли та газові плити. Зараз з метою опалення приміщення українські господарі все частіше використовують твердопаливні котли, адже автономна система опалення завжди мала безліч переваг і до того ж в експлуатації вони набагато дешевші ніж газові чи електричні. Тому власники приватних будинків, виробничих підприємств все частіше вдаються до її організації.

«В Україні сьогодні практично 30-40% господарств уже перейшли на твердопаливні котли. І не даремно. Наприклад, котли компанії «Palche» виготовлені з високоякісної сталі, працюють на твердому паливі, це може бути вугілля, дрова, торф, паливні гранули, котли мають високий ККД (до 84%), доступну вартість та здатні працювати, як в режимі верхнього, так і в режимі нижнього горіння з періодичним завантаженням палива. Який би твердопаливний котел ви б не обрали, термін його експлуатації 10-15 років, але це — гарантії виробників. Насправді при правильному користуванні опалювальною технікою, такі котли здатні прослужити і 20, і 30 років», - запевняє директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche» Оксана Бугайчук.

Безпека та термін експлуатації твердопаливних котлів залежить і від їх правильної установки і від дотримання усіх необхідних інструкцій. Перше і мабуть головне, що варто пам’ятати користуючись твердопаливними котлами - їм властива висока інертність, тобто, після нагрівання охолоджуються вони повільно, тому дуже важливо не перевищувати встановлений максимальний температурний поріг. Тривала дія гарячої води під високим тиском здатна вивести з ладу не тільки опалювальний котел, а й саму систему. Особливо небезпечно це явище для пластикових труб і радіаторів опалення економ-класу. Якщо температура на виході буде 100-110 ° С, тоді як має бути 50-90 ° С, то можуть оплавитись труби.

«У зв’язку з цим, власникам твердопаливних котлів, щоб захистити систему опалення від можливих ексцесів, пов’язаних з перегрівом, ми рекомендуємо використовувати перемикаючі клапани і охолоджуючі теплообмінники. Їх в основному монтують на виході або всередині корпусу і підключають до джерела холодної води. Якщо температура піднімається до позначки в 100 ° С, спрацьовує термостат, клапан відкривається і холодна вода подається до внутрішнього теплообміннику, відбираючи зайве тепло. Після нормалізації ситуації подача холодної води припиняється», - зазначає фахівець.

Крім цього, за словами Оксани Бугайчук, окрім можливого перегрівання котла варто не забути про вивід відпрацьованих газів. При установці котла у вашій оселі важливо правильно вибрати місце для нього і обладнати димохід. Він повинен бути стійкий до високої температури, корозії, його висота має бути не менше 4 м, а діаметр — близько 180 мм. Іноді для скорочення тепловтрат димоходи утеплюють, використовують для цього гільзи або сендвіч-труби.

«Кожен власник твердопаливного котла повинен знати, що термін роботи опалювального пристрою в першу чергу залежить від місця його розташування. Тому, встановлювати котел потрібно на відстані не менше 20 сантиметрів від інших, особливо горючих поверхонь. Якщо ж підлога дерев’яна, то для котла знадобиться негорюча теплоізоляційна підставка. Площа її повинна бути більшою за нижню основу котла. Сама підлога з боку дверей завантаження палива і зольника повинна бути покрита не менше ніж на 30 см від основи котла. З інших сторін допустимо залишати близько 10 см теплоізоляційного щита. В основному, для встановлення котлів у своєму будинку обладнують окрему невеличку кімнату, тоді і рештки золи не розлітаються і запах диму не проходить до інших приміщень», - говорить Оксана Бугайчук.

Ще один пункт, який допоможе вам збільшити термін користування котлом – це правильне приєднання димаря до димоходу. Здавалося б елементарна річ, але інколи з цим виникають труднощі. За стандартами, димовий канал між котлом і димарем повинен бути не більше 1 метра. Якщо димар складається з декількох труб, то вони повинні входити не менше, ніж на 80 мм. Тут важливо дотримати всі нормативи, оскільки від правильності системи димовидалення залежить не тільки ефективна робота котла, а й життя і здоров’я мешканців будинку.

Підказки для господарів з експлуатації твердопаливного котла:

1. Кімната, в якій встановлюється котел, повинна мати хорошу систему вентиляції та бажано не бути житловою.

2. Потрібно забезпечити належне зберігання палива. Воно може знаходитися не ближче 1 метра від котла в спеціально обладнаному ящику.

ТТК1_1

3. Вчасно усувати наліт сажі і смолянистих відкладень в димоході, регулярно прибирати золу. Її надлишок знижує коефіцієнт корисної дії котла. В основному, роблять це після кількох розігрівів.

4. Періодично перевіряти наявність води в системі, герметичність магістралей (в т.ч. димоходів), функціональність клапанів і термостатів. У жодному випадку не включати систему опалення без наявності води в котлі.

5. Щоб уникнути опіків слід використовувати захисні рукавиці при витяганні золи і завантаженні палива.

ТТК2_1

6. В період горіння, не можна піднімати розподільник повітря і завантажувати додатково паливо та в жодному разі не допускати до працюючого котла дітей.

7. Тиск при топці не повинен бути вище одного і восьми бару.

8. Не допускати подачі повітря через нижні дверцята.

9. Пам’ятати, що небезпечно підпалювати дрова в нижній частині котла.

10. Для розпалювання котла заборонено використовувати горючі рідини.

ТТК3_1

«Тож, якщо підсумувати усі рекомендації, можна зробити висновок. Для того, щоб ваш твердопаливний котел функціонував довго та не приносив вам особливих клопотів, варто запам’ятати та регулярно виконувати 3 речі – правильно встановити котел, користуватися ним дотримуючись усіх правил техніки безпеки та регулярно чистити. Як і будь-який інший опалювальний прилад, при неправильному монтажі та експлуатації твердопаливний котел являє собою потенційне джерело небезпеки. Тому, за порадами при його установці потрібно звертатися до фахівців, які мають відповідні кваліфікацію і досвід. У компанії «Palche» вам не тільки підкажуть який опалювальний прилад краще обрати, але й допоможуть з його установкою, що на сьогоднішній час дуже важливо», - запевняє фахівець з енергоефективності та директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche» Оксана Бугайчук.

30.08.2016г.
Рубрики
+
+
+
+
+
+
+
+
+
Наши контакты
+380 показать телефоны
+380 (67) 00-00-812
+380 (95) 333-02-02
+380 (332) 70-16-00
Украина, Волынская обл., Луцкий р-н, с. Подгайцы, ул.Довженко 12
Сообщите, что контактную информацию нашли на портале

A G R O V E K T O R .com

Напишите нам
мы ответим на все Ваши вопросы
Ваше имя

Ваш телефон

Ваш E-mail

Сообщениекод подтверждения x
2009-2018 © АгроВектор. All rights reserved.
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ

Продавец Наименование Кол-во Цена  
ОЧИСТИТЬ КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ (0)
ОФОРМЛЕНИЕ ЗАКАЗА
ВЕРНУТЬСЯ В КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОТПРАВИТЬ ЗАКАЗ