Риля Украина ООО

СВЯЗАТЬСЯ С ПРЕДПРИЯТИЕМ

Адрес:

Украина, 81083, Львовская обл., Яворовский р-н, с. Жорныска, ул. Промышленная, 5

Филиалы:

Украина Кировоградская обл. г. Кропивницкий; Черкасская обл. г.Умань

Телефон:

+380 показать телефоны

Вибір зерноочисної машини

Період збирання урожаю є напруженим, та відповідальним етапом в процесі виробництва зернових культур. Не втратити та зберегти вирощене - головне завдання, яке стоїть перед всіма сільськогосподарськими підприємствами у післяжнивний період. Одним з головних етапів у цьому процесі є очищення.

На елеватор привозять зернову масу, яка містить в собі різні органічні (ціле зерно інших культур, бур’янів, пошкоджені зерна) і мінеральні домішки (пил, пісок, галька і органічна - шматочки стебел, листя, луски, насіння культурних рослин, бур'янів. Особливу фракцію складає шкідлива домішка: спориш, головешка, насіння отрутних рослин).

Степінь засміченості урожаю в кожного господарства є різним і залежить від багатьох факторів (застосування органічних добрив для боротьби з бур’янами, посадка підготовленого очищеного насіння, методи обробки землі та тривалість використання посівних площ…). Яку схему очистки необхідно використовувати, вирішується виходячи з завдання, яке стоїть перед господарством, більшість з яких підготовляють товарне зерно.

Як і будь-яке інше насіння, зерно пшениці при взаємодії з робочими органами машин та механізмів, піддаються різноманітним механічним діям: стискуванню, зрушенню, тертю, ударам. Зерна пшениці отримують, в основному, мікропошкодження яких в десятки разів більше, ніж макропошкоджень. Для твердих пшениць найбільш типове розколювання, тоді як в м'яких в більшій кількості зустрічаються деформації, вм'ятини.

Засміченість зернової маси визначають як при надходженні її під час збирання врожаю на токи для встановлення технології очищення, так і після первинного очищення з метою підготовки партій зерна для реалізації та вторинного — при очищенні насінного матеріалу.

Для післязбиральної очистки урожаю можна використовувати двоетапну технологію.

- у першому етапі (період збирання і завантаження токів) здійснюються операції необхідні для тимчасового зберігання врожаю, тобто попереднє очищення зерна від сміттєвих домішок і первинне часткове очищення (первинна очистка зерна – це відбір грубого сміття, легких фракцій, пилу).

- у другому етапі (післязбиральний період) доведення зерна і насіння до відповідних кондицій.

Слід зазначити, при свіжозібраному насінні з підвищеним вмістом вологості допускається використання потужності очисної машини тільки на 60-80 %.

В основному, очисні машини використовуються для приготування товарного зерна і посівного матеріалу. Приготуванням посівного матеріалу займаються спеціалізовані господарства (підприємства) і використовують цілий ряд різноманітних складних очисних машин, які на кожному окремому етапі відбирають зерно за певними якісними характеристиками. Для насінництва важливо мати насінний матеріал з високими показниками сортової чистоти. Наприклад, для пшениці, згідно із стандартом, перша категорія сортової чистоти повинна становити 99,5 %, друга 98 %, третя 95 %.

Якісний насінний матеріал дає змогу без додаткових енергетичних затрат (добрива, пестициди) забезпечити належний ріст рослин, знизити негативний вплив бур'янів, хвороб, шкідників і на цій основі підвищити врожайність культури і якість одержуваної продукції, поліпшити екологічний стан поля.

Це складний процес і в ньому зайнято не більше 5% всіх сільськогосподарських виробників країни Тому сьогодні ми не будемо розглядати цю тему.

Натомість доведення товарного зерна до базисних кондицій проходить у всіх господарствах, що займаються рослинництвом і ця тема є для них актуальна.

В більшості випадків у сільських господарствах використовують очисні машини двох видів – решетні і барабанні. Барабанні, свою чергу, поділяються на горизонтальні та вертикальні.

Решетні машини добре працюють на сухому зерні (для приготування насіннєвого матеріалу, а також зерна, яке приходить з поля сухим), тоді як вертикальні барабанні очисні машини з легкістю справляються з «мокрим» та липким матеріалом.

По причині конструктивних особливостей, площа решітної поверхні очисних машин з горизонтальними ситами, використовується лише на 30%. Зерноочисні машини, які використовують відцентрову силу інерції, мають показники питомої продуктивності в декілька раз вищі, ніж гравітаційні. Щодо думки про підвищене травмування зерна в очисних машинах такого типу, на основі практичного дослідження доведено що це помилкове твердження.

На прикладі очисної машини Prof-Seed, німецької торгової марки RIELA покажемо принцип дії барабанної вертикальної зерноочисної машини з використанням відцентрової сили:

111_1Ситовий сепаратор обертається навколо осі машини, а барабани – навколо своєї осі. Відцентрова сила відкидає зерно у бік зовнішнього сита барабана, де відбувається розділення по фракціях. Більші за розміром забруднення затримуються на внутрішніх ситах, а частково очищене зерно проходить наступну стадію очистки на зовнішніх ситах. Легкі та дрібні забруднення залишаються на стінках машини. Відокремлені фракції (щупле, бите зерно) збираються в кільцевих каналах і виводяться з машини через вивантажні жолоби. Після чого очищений матеріал по каналам потрапляє у повітряний сепаратор AIR SEED, де легкі часточки та порох втягуються вентилятором в циклон або в ємкість для забруднень, а чисте зерно подається на вихід.

Видалення сміття з отворів відбувається в розташований під машиною бункер.

21.10.2016г.
Наши контакты
+380 показать телефоны
+380 (32) 240-40-33
Дирекция
+380 (32) 240-47-25
Факс
Украина, 81083, Львовская обл., Яворовский р-н, с. Жорныска, ул. Промышленная, 5
Сообщите, что контактную информацию нашли на портале

A G R O V E K T O R .com

Напишите нам
мы ответим на все Ваши вопросы
Ваше имя

Ваш телефон

Ваш E-mail

Сообщениекод подтверждения x
2009-2018 © АгроВектор. All rights reserved.
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ

Продавец Наименование Кол-во Цена  
ОЧИСТИТЬ КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ (0)
ОФОРМЛЕНИЕ ЗАКАЗА
ВЕРНУТЬСЯ В КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОТПРАВИТЬ ЗАКАЗ