Ін’єкційний антибіотик Амоксан-150: відгуки про застосування

ДЛЯ АПТЕК СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННОГО НАПРАВЛЕНИЯ, ЧАСТНОПРАКТИКУЮЩИХ ВРАЧЕЙ И ВРАЧЕЙ ХОЗЯЙСТВ

Библиотечка ветеринарного врача. Выпуск №3

Науково-практичне видання №4 (29) 2011«Сучасна ветеринарна медицина», ст. 57

«Ін’єкційний антибіотик Амоксан-150: відгуки про застосування»

Автори: Травецький М.О., головний лікар ветеринарної медицини ТОВ «Агрікор Холдінг»

Логвінов І.В., головний лікар ветеринарної медицини СТОВ «Прогрес»

Кот В.А., головний лікар ветеринарної медицини ТОВ АФ «Обрій»

Бензилпеніцилін та його чисельні напівсинтетичні похідні препарати все ще залишаються ефективними та широко використовуються лікарями ветеринарної медицини. Однак природні пеніцилінові антибіотики дещо обмежені у використанні через наявність бета-лактамного кільця, яке руйнується відповідним ферментом багатьох стафілококів. Крім того, природні пеніцилінові антибіотики мають досить вузький спектр дії ? діють на грампозитивні мікроорганізми.

У ветеринарній медицині дуже поширеним є напівсинтетичний пеніциліновий антибіотик амоксицилін, який має широкий спектр дії як щодо грампозитивних, так і щодо грамнегативних мікроорганізмів. У молочному скотарстві за гострого перебігу захворювань органів травлення, дихання, сечовивідної системи, при інфекціях м’яких тканин, метритах, маститах широко застосовується ін’єкційна 15%-ва суспензія амоксициліну.

Недоліком суспензій є розшарування в процесі зберігання, що робить необхідним струшувати їх перед застосуванням. Крім того, нерідко спостерігаються труднощі у введенні суспензій тваринам, тому що через густу консистенцію препарат важко проходить через ін’єкційні голки. При створенні таких препаратів крім обов’язкових показників ефективності, безпечності, важливими є й такі згадані властивості як здатність утворювати однорідну та стійку суспензію при струшуванні та легкість проходження через голку.

Усім таким вимогам відповідає новий вітчизняний ін’єкційний антибіотик з покращеною формулою Амоксан-150, який є 15%-ною суспензією амоксициліну тригідрату.

Відмінними властивостями Амоксану-150 є те, що він легко утворює стійку суспензію при струшуванні та легше проходить через голку, порівняно з найбільш відомими зарубіжними аналогами. До того ж, за ефективністю Амоксан-150 нічим не поступається аналогічним препаратам. Тому Амоксан-150 здобув популярність серед лікарів ветеринарної медицини, які спробували його застосовувати.

Досвід ефективного застосування Амоксану-150 за гострої бронхопневмонії у телят вже мають у ТОВ «Агрікор Холдінг», СТОВ «Прогрес» та ще біля півсотні господарств. Амоксан-150 застосовується в цих господарствах у ротаційних схемах антибіотикотерапії в дозі 1 мл препарату на 10 кг маси тіла, внутрішньом’язово одноразово або з повторним введенням через 48 годин.

У ТОВ «Агрікор Холдінг», як стверджує головний лікар ветеринарної медицини Травецький М.О., ефективність застосування Амоксану-150 за гострої бронхопневмонії у телят була високою: із 19-ти телят на 5-ту добу лікування клінічно одужали 18 (94,7 %). При застосуванні найбільш відомого імпортного аналога Амоксану-150 на 5-ту добу лікування одужало 20 телят із 22-х пролікованих (90,9 % тварин). Отже, терапевтична ефективність препаратів на 5-ту добу лікування була однаково високою.

Головний лікар ветеринарної медицини СТОВ «Прогрес» (Черкаська обл.) Логвінов І.В. застосував Амоксан-150 при лікуванні 5-ти телят із гострою катаральною бронхопневмонією. У результаті на 5-ту добу лікування клінічно одужали всі тварини. Крім того, Амоксан-150 одноразово був застосований для лікування 7-ми підсисних поросят із симптомом діареї, який зникав через 1 добу після ін’єкції.

У ТОВ АФ «Обрій» Дніпропетровської обл. головний лікар ветеринарної медицини Кот В.А. застосував Амоксан-150 для лікування 31 підсисного поросяти з симптомом діареї. Після одноразової ін’єкції препарату 29 поросят одужали протягом 1–2 діб (93,5 % тварин). За синдрому ММА у 3-х свиноматок Амоксан-150 застосовувався двічі з інтервалом 48 годин. У результаті на 5-ту добу лікування симптоми захворювання зникли в усіх тварин.

Таким чином, серед розмаїття лікарських форм антибіотиків для скотарства Амоксан-150 є дуже вдалим препаратом як за терапевтичною ефективністю, безпечністю, так і за фізичними властивостями, який обирають все більше й більше лікарів ветеринарної медицини.

20.12.2017г.
2009-2018 © АгроВектор. All rights reserved.
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ

Продавец Наименование Кол-во Цена  
ОЧИСТИТЬ КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ (0)
ОФОРМЛЕНИЕ ЗАКАЗА
ВЕРНУТЬСЯ В КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОТПРАВИТЬ ЗАКАЗ