ЗЕРНОСУШАРКИ. Актуальність теми

ЗЕРНОСУШАРКИ. Актуальність теми.

Зерно є основним продуктом сільського господарства. Із зерна виробляють важливі продукти харчування: муку, крупу, хлібні і макаронні вироби. Зерно необхідне для успішного розвитку тваринництва і птахівництва, що пов'язане із збільшенням виробництва м'яса, молока, масла та інших продуктів. Зернові культури служать сировиною для отримання крохмалю, патоки, спирту і інших продуктів. Однак успішне розв`язання зернової проблеми неможливе без значного поліпшення якості зерна. Отримання зерна, що відповідає вимогам світових стандартів – одна з найважливіших задач всіх працівників агропромислового комплексу. Збирання врожаю в задані терміни і його післязбиральна обробка, зокрема сушка, роблять значний вплив на якість зерна.

На сучасному етапі, в умовах ринкової економіки на Україні з виникненням фермерських і орендних підприємств, виникли нові вимоги до техніки, яка використовується для післязбиральної обробки, і зокрема, сушки зернових та олійних культур. Та техніка, яка використовувалася в колгоспах і радгоспах, не влаштовує фермерів через свою велику продуктивність і уніфікацію. У зв'язку з цим виникла проблема по виконанню всього комплексу зерновиробництва, зокрема сушки зерна. Адже в країні піддається сушці близько 20…35 % всього зерна, а в деякі роки досягає 50…70 %, особливо на півночі і заході України сушка зерна є гострою необхідністю.

Існуючі зерносушарки працюють неефективно, якість сушки низька. Вони громіздкі, металоємні, енергоємні, складні в обслуговуванні і ремонті і відрізняються високою вартістю.

Тому впровадження нових методів сушки зернових і олійних культур, придбання невеликих зерносушарок, і зокрема сушарок з псевдозрідженим шаром, вакуумних сушарок, нових теплогенераторів для сушарок на основі енергозберігаючих технологій, відмінних від відомих високою ефективністю і швидкістю сушки, простотою пристрою і експлуатації, якістю роботи і гнучкістю управління технологічним процесом сушки, стало актуальною задачею нових власників, арендаторів, фермерів та постачальників зарубіжної техніки до України. При посівах зернових і соняшнику у фермерському господарстві від 100 до 300 га наявність такої сушарки сприятиме підвищенню ефективності технологічного процесу післязбиральної обробки зерна. Зерносушарка пропонованого типу може також ефективно використовуватися на зернопереробних підприємствах.

Як завжди на передових рубежах розробок сучасного зерносушильного обладнання традиційно знаходяться такі фірми, як MEPU OY (Фінляндія), MECMAR (Італія), GOLDSAAT (Германія).

Наприклад, корпорацією MEPU у 2007 році впроваджені у виробництво і вже успішно зарекомендували себе на зернових просторах Західної Європи зерносушарки нової серії CF, так звані вакуумні зерносушильні установки. Поки що це дороге обладнання, але перша "ластівка" з'явилася і в Україні з легкої руки американських бізнесменів-інвесторів, які вміють рахувати гроші. Вони чудово розуміють, те що дорожче коштує зараз, сторицею окупається в майбутньому. І результат не змусив себе чекати. Зерносушильний комплекс нового покоління, незважаючи на фінансову кризу з надлишком окупив себе всього за один сезон. Грянула фінансова криза. Американські бізнесмени весною 2009 р. продали зерновий комплекс, але він продовжує приносити надзвичайний прибуток новому власнику, тому що економія палива на одну тону висушеного зерна складає більше 30% в порівнянні з традиційними способами сушіння зерна. Висновок напрошується сам: заплати сьогодні і отримаєш завтра. Не дарма свідчить народна мудрість: скупий платить двічі ...

20.12.2017г.
2009-2018 © АгроВектор. All rights reserved.
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ

Продавец Наименование Кол-во Цена  
ОЧИСТИТЬ КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ
КОРЗИНА ЗАКАЗОВ (0)
ОФОРМЛЕНИЕ ЗАКАЗА
ВЕРНУТЬСЯ В КОРЗИНУ
ПРОДОЛЖИТЬ ПОКУПКИ
ОТПРАВИТЬ ЗАКАЗ